
Ban bezocht onlangs vluchtelingenkampen in Zuid-Algerije. Hij wil dat de onderhandelingen over de Westelijke Sahara nieuw leven wordt ingeblazen. Deze onderhandelingen omvatten onder meer een referendum in de regio. Het vreemde is dat verschillende VN-gezanten over de kwestie al hebben onderzocht of een referendum uitvoerbaar is. Naar aanleiding van deze onderzoeken hebben zij allen geoordeeld: onmogelijk.
Het stuit Marokko dan ook tegen de borst dat Ki-moon opties opdringt die onmogelijk uitvoerbaar zijn en in schril contrast staan met standpunten van speciale Sahara-gezanten en VN-leden. Miljoenen Marokkanen gingen afgelopen weekend de straat op in Rabat, omdat ze boos zijn over de uitspraken van Ban.
Marokko is namens de VN in verschillende Afrikaanse landen aanwezig. In onder meer Ivoorkust zetten Marokkaanse blauwhelmen zich in om de vrede te bewaren in door burgeroorlogen geteisterde landen.
16-03-2016 ANP / Demet TV